Atılım Üniversitesi Lojistik Simülasyon ve Uygulamalı Eğitim Merkezi

Üniversite-Özel Sektör işbirliğinin en iyi örneklerinden biri olan Atılım Üniversitesi Lojistik Simülasyon ve Uygulamalı Eğitim Merkezi, Atılım Üniversitesi ile Ankara Lojistik Üssü arasında 2010 yılı Eylül ayında imzalanan bir “Kurumsal İşbirliği Protokolü” ile projelendirilmiş ve 3 Şubat 2011 tarihinde Ankara Lojistik Üssü'nde düzenlenen törenle faaliyete başlamıştır.

Bu merkezde Bölümümüz öğrencilerine LOJ 218  Export and Logistics Simulations ile LOJ 409  E-Business (Idlog software) dersleri uygulamalı olarak verilmektedir. LOJ 404 International Trade/Logistics Project dersi kapsamında öğrenciler ALÜ’deki firmalarla mülakatlar gerçekleştirmekte ve firmaların sektörde karşılaştıkları sorunlara ilişkin çözüm önerilerini içeren projeler hazırlamaktadır.

Saha çalışmaları kapsamında LOJ 403 Quality and Standardization in Foreign Trade ve LOJ 409 E-Business derslerini alan öğrencilere Ece Pişkinsüt Şengüler hocamız eşliğinde üsteki firmalar, depolar ve gümrük bölgeleri tanıtılmaktadır.

Merkez ayrıca öğrencilerimizin sektörle yakın irtibat sağlamalarına yardımcı olmaktadır. Öğrencilerimizin çoğu ALÜ’deki firmalarda zorunlu stajlarını tamamlamaktadır. Merkezin Başkan Vekili Hakan Bezginli Bölümümüzde LOJ 305 Logistics and Transportation Law dersini vermektedir.

Ankara Lojistik Üssü hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.ankaralojistikussu.com/