1. Uluslararası Bilişim ve Lojistik Konferansı -Bilişim ile Güçlü Lojistik

1.Uluslararası Bilişim ve Lojistik Konferansı  

25 Şubat'ta

"Bilişim ile Güçlü Lojistik"

Teması ile  Kapılarını Açtı...

 

Türkiye Bilişim Derneği Ankara Şubesi, Atılım Üniversitesi, Ankara Lojistik Üssü ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği tarafından “Bilişimle Güçlü Lojistik” temalı 1.Uluslararası Bilişim ve Lojistik Konferansı Ankara Swissotel’de başladı. 300 e yakın kişinin katıldığı konferansa ilgi oldukça fazlaydı. 

Açılış konuşmalarında konferansı düzenleyen kuruluş temsilcileri konuştu.

TBD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Çetin Nuhoğlu, Ankara Lojistik Üssü Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Gündüz, Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Yıldırım Üçtuğ lojistik ve bilişim sektörlerinin önemi ve ilişki üzerinde durdular.

 

Protokol Konuşmalarında ise; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı ve  Konya Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji  Komisyonu Başkanı Ziya ALTUNYALDIZ   tarafından “bilişimin lojistiğe güç verdiği” ve “2023 vizyonuna ulaşımda lojistiğin önemi” vurgulandı.

 

Konferansın davetli konuşmacısı  Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali SABANCI, bilişim ve lojistik ilişkisini, içinde bulunduğu hava ve deniz taşımacılığı açısından ele aldı.

Sabancı; her iki sektörün büyümesi için fiyatın ve operasyonun önemine vurgu yaparak fiyatı satış ve pazarlamanın ve operasyonu da maliyetin belirlediğini ve bu iki konuyu aşmada lojistik ve bilişimin vazgeçilmez olduğunu keyifli bir üslupla dile getirdi. Sonunda da günümüz ticaretinin artık mobil telefona taşındığını ortaya koydu.

 

Konferansın “BİLİŞİM VE LOJİSTİK İLİŞKİSİ ÜZERİNE”  konulu ilk paneli Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap AŞÇI’nın Moderatörlüğünde ve    Prof.Dr. Nevzat SAYGILIOĞLU ( Atılım Üniversitesi Ululararası Lojistik ve Ticaret Bölümü Başkanı), Hakan TUNA ( Demiryolları Taşımacılık Derneği) , Semih İNCEDAYI (Ekol Lojistik Danışma Kurulu Üyesi), Fatih ŞENER (Uluslararası Nakliyeciler Derneği İcra Kurulu Başkanı) ve Hakan BEZGİNLİ’nin  (Ankara Lojistik Üssü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) katılımları ile l yapıldı.

 

Sonuçta bilişim ve lojistiğin bir puzzle’ın birbirini tamamlayan parçaları olduğu vurgulandı.