Ders kayıtları

Öğrencilerin Dikkatine:

11-13 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ders kayıtarı esnasında öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda verilmiştir. Lütfen dikkatlice okuyunuz:

- Ders programına giriniz: http://dersprogrami.atilim.edu.tr/ders-programi

- Kayıtlı olduğunuz müfredat, yıl, dönem ve sahip olduğunuz not ortalamasına göre alacağınız dersleri belirleyiniz. 

Müfredatlar için:

1.sınıf öğrencileri tıklayınız. 

2.sınıf öğrencileri tıklayınız. (2016 Güz ve sonrası girişliler için)

3. sınıf öğrencileri tıklayınız. (2015 Güz girişliler için)

4. sınıf öğrencileri tıklayınız. (2015 öncesi girişliler için)

- Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden ders kayıt sayfasına giriniz. 

- Belirlediğiniz dersleri seçiniz. Ders seçerken öncelikle notu FF, FD ya da NA olan ve bu dönem açılan dersleri alınız. (Dönem ders yükleriniz ve genel not ortalamasına göre arttırılabilen kredi miktarınız ile derse devam zorunlulukları hakkındaki bilgilere ulaşmak için tıklayınız.)

- Tüm dersleri seçtikten sonra sistem üzerinden onay için danışmanınıza gönderiniz. (Ders kayıt sayfası sizi yönlendirecektir.)

- Danışman onayının verilip verilmediğini aralıklarla kontrol ediniz.

-  Danışmanınız, kaydınızda bir eksiklik veya yanlışlık var ise kaydınızı gözden geçirmeniz için size geri gönderecektir.

- Danışmanınız onay verdiği takdirde ders kaydınız tamamlanmıştır.

- Ders kaydını gerçekleştiremediğiniz ya da danışman onayı alamadığınız takdirde, işlem yapılamamasının sebebini gösteren bir sistem mesajı alacaksınız. Bu mesajı dikkatlice okuduktan sonra ders kaydınızı yineleyiniz.

Önemli Not: Ders kayıt dönemi sonunda danışmanlar tarafından onaylanmamış kayıtlar silinecektir. Bu sebeple kaydınızın danışmanınız tarafından onaylandığına emin olunuz